NA DUBEN JSME PŘIPRAVILI

PŘEDNÁŠKU A KONCERT

.... A V ÚTERÝ 23. DUBNA SE SEJDEME KE SHROMÁŽDĚNÍ NÁBOŽENSKÉ OBCE


OPĚT PO ROCE

.....jste srdečně zváni k zastavení, hodnocení, plánům i modlitbě za církev, ve které jsme našli     

svůj duchovní domov.

ÚTERÝ 23. DUBNA 

HUSŮV SBOR

V 16 HODIN

SRDEČNĚ ZVEME NA VELIKONOCE U NÁS

V NOVÉM ROCE SE STARÝM ZVYKEM :-)

Rádi Vás zveme  na biblické hodiny v Husově sboru, které jsou otevřené všem, kdo se chtějí pustit do čtení starých textů a zjistit, zda a jak nás oslovují i v 21. století.


ADVENT A VÁNOCE V HUSOVĚ SBORU

ŘÍJNOVÁ PŘEDNÁŠKA O PŘÍRODĚ NAŠEHO KRAJE

S chutí Vás zveme na první přednášku 

druhého ploletí 2023

V ÚTERÝ 19. ZÁŘÍ


6. července Večer pro Mistra Jana

KONCERT PRO POTĚCHU DUŠE - Lucie Kejvalová - hráčka na lyru

Fotografie z Koncertu pro potěchu duše
Fotografie z Koncertu pro potěchu duše

V předvečer svátku Mistra Jana Husa 5. 7. jsme se po roce vydali z Českého Dubu, Bakova i okolních obcí na bohoslužbu do kaple na Jivině

V červnu jsme prožili celou řadu akcí: Vernisáž výstavy, výlet do Škodějova u příležitosti výročí prvního patriarchy Karla Farského, nocování na Rašovce s dětmi z kroužku Biblické příběhy i loučení při poslední hodině.... Díky Bohu za radost, kterou si z těchto setkání odnášíme :)

SVÁTEK MISTRA JANA HUSA OSLAVÍME

KONCERTEM PRO POTĚCHU DUŠE

Z VERNISÁŽE VÝSTAVY "PO STOPÁCH KONÍ"

PŘIPRAVUJEME      NA       ČERVEN

PÁR SNÍMKŮ A VELKÉ DÍKY OBĚMA PŘEDNÁŠEJÍCÍM JANU PROSTŘEDNÍKOVI I MARTINU WEBEROVI

ČESKODUBSKÝ PARK V PROMĚNÁCH ČASU


PÁTEK 12. KVĚTNA 2023 V 18 HODIN

V HUSOVĚ SBORU

POZVÁNKA NA DUBEN

Přijďte zavzpomínat a poslechnout si, co všechno našemu městu přinesly archelogické výzkumy, kterých se účastnil náš přednášející PhDr. Jan Prostředník Ph. D. 

VELIKONOCE 2023 V HUSOVĚ SBORU

DĚKUJEME PANU JIŘÍMU  B. STRUZOVI ZA VÝBORNOU, PŘÍBĚHY NABITOU PŘEDNÁŠKU, U KTERÉ SE NIKDO NENUDIL

NA BŘEZEN JSME PŘIPRAVILI DALŠÍ PŘEDNÁŠKU Z HISTORIE NAŠEHO KRAJE

Tentorát o významných ženách, jako byla například Kateřina z Redernu, Johanna Emerenciana z Gallasu, Marie Markéta z Valdštejna a další... 

                              TÉMA ROKU 2023    

                                   MODLITBA


PROSINEC 2022 V HUSOVĚ SBORU

DIECÉZNÍ AKCE NA VÍKEND PRO VŠECHNY, KDO SI CHTĚJÍ UŽÍT RODINNÉ POHODY

Kam s rodinou na víkend?

Do Betléma :)

POZVÁNKA NA LETNÍ KONCERT

SVÁTEČNÍ KONCERT

Velmi rádi Vás zveme na koncert v podvečer svátku Mistra Jana Husa a těšíme se na Vás 6. července v 18 hodin v Husově sboru. 


POZVÁNKA NA PŘEDNÁŠKY V KVĚTNU A ČERVNU

Z historie našeho kraje
Z historie našeho kraje
Povídání o filmu
Povídání o filmu

Díky za krásný podvečer s panem Jiřím B. Sturzem, který jsme si v úterý 31. května užili do večerních hodin a obohatili své znalosti o sakrálních památkách našeho města i okolí


POZVÁNKA NA PŘEDNÁŠKU

Vážení a milí, moc rádi Vás zveme do Husova sboru na přednášku z historie našeho kraje, kterou pro nás připravil skvělý a  u nás oblíbený historik Jiří B. Sturz. Těším se na setkání s Vámi v ÚTERÝ 29. BŘEZNA V 17 HODIN.


Od loňského roku  chceme v  Královéhradecké diecézi postupně po jednotlivých letech zvýraznit vždy jedno ovoce Ducha svatého. Pro rok 2022 je jím  POKOJ. Ovšem nést  ovoce Ducha Božího není omezeno ani časem ani soustředěním se na jen na jedno téma. Proto každému přeji, ať se daří lásku, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrotu, věrnost, tichost  a sebeovládání   (List Galatským 5,19-26), tedy všechny druhy ovoce Ducha Božího denně prožívat a ostatní jimi těšit i obohacovat.

Vaše farářka Kateřina

Těšíme se na Vás o čtvrté neděli adventní

Druhá adventní neděle v Husově sboru

..... více fotografií z adventu a Vánoc je k vidění ve fotogalerii

Těšíme se na přednášku, kterou pro nás připravil známý a u nás oblíbený Jiří B. Sturz

5. ZÁŘÍ JSME SE VYDALI DO NOVÉHO BORU NA OSLAVU 70+1 LET ZALOŽENÍ NÁBOŽENSKÉ OBCE

Setkání rady starších se v srpnu tradičně konalo u sestry Denisy na její zahradě.

MÁME RADOST Z OPRAVENÝCH DVEŘÍ DO HUSOVA SBORU.

RÁDI VÁS ZVEME: VSTUPTE DÁL...


Večer pro Mistra Jana 6. července v 18 hodin se vydařil. Děkujeme saxofonistovi Josefu Žemličkovi a klavíristu Bohuslavu Lédlovi za radost, nadšení i um, s jakým hráli.

SVÁTEČNÍ KONCERT

Přijměte naše srdečné pozvání na VEČER PRO MISTRA JANA, na který jsme pozvali skvělého saxofonistu Josefa Žemličku a úžasného klavírního hráče Bohsulava Lédla.

V ÚTERÝ 6. ČERVENCE V 18 HODIN se v Husově sboru těšíme na setkání s Vámi!


Děkujeme za příspěvek Královéhradecké diecézi

Církve československé husitské

SETKÁNÍ MLADÝCH

a jejich přátel

V HRADCI KRÁLOVÉ

Do září je ještě dost času, ale proč už dnes nepřemýšlet, jak svým dětem zpříjemnit začátek školního roku víkendovým pobytem, kde mohou poznat nové přátele, prožít čas s muzikou, divadlem a dobrým programem. Velmi ráda Vám k setkání sdělím více, pomůžu zprostředkovat přihlášení a navíc se s naším Jiříkem chystáme také. Tak s k nám přidejte :).

Kateřina Havelková, farářka


SHROMÁŽDĚNÍ NÁBOŽENSKÉ OBCE

Milí přátelé, sestry a bratři,

zveme Vás na shromáždění náboženské obce, které se bude konat v úterý 1. června 2021 v Husově sboru v 17 hodin. Jako každý rok vzpomeneme na to, co je za námi, zhodnotíme hospodaření a navrhneme plán rozpočtu na rok 2021. Těšíme se na nápady a návrhy, co uspořádat pro veřejnost, co je třeba opravit, čemu se věnovat, aby Husův sbor i fara nechátraly.

V úterý na shledanou!

Rada starších


VELIKONOCE V HUSOVĚ SBORU S NOVOU VITRÁŽÍ

VELKÝ PÁTEK L. P. 2021

HOD BOŽÍ VELIKONOČNÍ

DO TŘETICE VŠEHO KRÁSNÉHO A DOBRÉHO. NA VELIKONOCE JSME ZAVĚSILI POSLEDNÍ VITRÁŽ OD JITKY ŠINDELÁŘOVÉ.


Máme velkou radost, že se opět můžeme setkávat v domově důchodců. Po několika měsících odloučení se velmi rádi vracíme ke starým dobrým zvykům, k nimž patří úterní dopolední bohoslužba.

Vitráže Jitky Šindelářové

Novinkou na schodišti Husova sboru, které vede do bohoslužebné síně, jsou krásné vitráže českodubské výtvarnice Jitky Šindelářové.  Děkujeme mnohokrát za skvělý nápad, milou spolupráci a velkorysý dar. Jitka Šindelářová je mimořádně nadaná. Zvládá celou řadu výtvarných technik, proto zde rádi uvádíme pár vět z jejího uměleckého života:

Paní Jitka Šindelářová je absolventkou sklářské školy v Novém Boru, kde vystudovala obor malířka skla. Malování skla se věnuje celý svůj život a mnozí ji známe také jako návrhářku hraček z výrobního družstva DUBENA, v kterém pracovala téměř 17 let.

Po roce 1989 začala p. Jitka Šindelářová samostatně podnikat v oboru malování skla a výroby vitráží. Začátky nebyly jednoduché a v této době jí byla velkou oporou rodina, manžel a její dva synové. Její krásné práce zdobí řadu soukromých obydlí i veřejných míst, a to nejen v Čechách, ale také na mnoha místech daleko za hranicemi naší země. Práce z rukou paní Jitky Šindelářové vlastní například norský korunní princ Haakon Magnus, papež Benedikt 16., prezident Václav Klaus či Zlatý slavík Karel Gott. A samozřejmě také všechny Osobnosti Českodubska od roku 2007.