Těšíme se na přednášku, kterou pro nás připravil známý a u nás oblíbený Jiří B. Sturz

5. ZÁŘÍ JSME SE VYDALI DO NOVÉHO BORU NA OSLAVU 70+1 LET ZALOŽENÍ NÁBOŽENSKÉ OBCE

Setkání rady starších se v srpnu tradičně konalo u sestry Denisy na její zahradě.

MÁME RADOST Z OPRAVENÝCH VSTUPNÍCH DVEŘÍ DO HUSOVA SBORU.

RÁDI VÁS ZVEME: VSTUPTE DÁL


Večer pro Mistra Jana 6. července v 18 hodin se vydařil. Děkujeme saxofonistovi Josefu Žemličkovi a klavíristu Bohuslavu Lédlovi za radost, nadšení i um, s jakým hráli.

SVÁTEČNÍ KONCERT

Přijměte naše srdečné pozvání na VEČER PRO MISTRA JANA, na který jsme pozvali skvělého saxofonistu Josefa Žemličku a úžasného klavírního hráče Bohsulava Lédla.

V ÚTERÝ 6. ČERVENCE V 18 HODIN se v Husově sboru těšíme na setkání s Vámi!


Děkujeme za příspěvek Královéhradecké diecézi

Církve československé husitské

SETKÁNÍ MLADÝCH

a jejich přátel

V HRADCI KRÁLOVÉ

Do září je ještě dost času, ale proč už dnes nepřemýšlet, jak svým dětem zpříjemnit začátek školního roku víkendovým pobytem, kde mohou poznat nové přátele, prožít čas s muzikou, divadlem a dobrým programem. Velmi ráda Vám k setkání sdělím více, pomůžu zprostředkovat přihlášení a navíc se s naším Jiříkem chystáme také. Tak s k nám přidejte :).

Kateřina Havelková, farářka


SHROMÁŽDĚNÍ NÁBOŽENSKÉ OBCE

Milí přátelé, sestry a bratři,

zveme Vás na shromáždění náboženské obce, které se bude konat v úterý 1. června 2021 v Husově sboru v 17 hodin. Jako každý rok vzpomeneme na to, co je za námi, zhodnotíme hospodaření a navrhneme plán rozpočtu na rok 2021. Těšíme se na nápady a návrhy, co uspořádat pro veřejnost, co je třeba opravit, čemu se věnovat, aby Husův sbor i fara nechátraly.

V úterý na shledanou!

Rada starších


VELIKONOCE V HUSOVĚ SBORU S NOVOU VITRÁŽÍ

VELKÝ PÁTEK L. P. 2021

HOD BOŽÍ VELIKONOČNÍ

DO TŘETICE VŠEHO KRÁSNÉHO A DOBRÉHO. NA VELIKONOCE JSME ZAVĚSILI POSLEDNÍ VITRÁŽ OD JITKY ŠINDELÁŘOVÉ.


Máme velkou radost, že se opět můžeme setkávat v domově důchodců. Po několika měsících odloučení se velmi rádi vracíme ke starým dobrým zvykům, k nimž patří úterní dopolední bohoslužba.

Vitráže Jitky Šindelářové

Novinkou na schodišti Husova sboru, které vede do bohoslužebné síně, jsou krásné vitráže českodubské výtvarnice Jitky Šindelářové.  Děkujeme mnohokrát za skvělý nápad, milou spolupráci a velkorysý dar. Jitka Šindelářová je mimořádně nadaná. Zvládá celou řadu výtvarných technik, proto zde rádi uvádíme pár vět z jejího uměleckého života:

Paní Jitka Šindelářová je absolventkou sklářské školy v Novém Boru, kde vystudovala obor malířka skla. Malování skla se věnuje celý svůj život a mnozí ji známe také jako návrhářku hraček z výrobního družstva DUBENA, v kterém pracovala téměř 17 let.

Po roce 1989 začala p. Jitka Šindelářová samostatně podnikat v oboru malování skla a výroby vitráží. Začátky nebyly jednoduché a v této době jí byla velkou oporou rodina, manžel a její dva synové. Její krásné práce zdobí řadu soukromých obydlí i veřejných míst, a to nejen v Čechách, ale také na mnoha místech daleko za hranicemi naší země. Práce z rukou paní Jitky Šindelářové vlastní například norský korunní princ Haakon Magnus, papež Benedikt 16., prezident Václav Klaus či Zlatý slavík Karel Gott. A samozřejmě také všechny Osobnosti Českodubska od roku 2007.