VELIKONOCE V HUSOVĚ SBORU S NOVOU VITRÁŽÍ

VELKÝ PÁTEK L. P. 2021

HOD BOŽÍ VELIKONOČNÍ

DO TŘETICE VŠEHO KRÁSNÉHO A DOBRÉHO. NA VELIKONOCE JSME ZAVĚSILI POSLEDNÍ VITRÁŽ OD JITKY ŠINDELÁŘOVÉ.

VELKÝ PÁTEK


Máme velkou radost, že se opět můžeme setkávat v domově důchodců. Po několika měsících odloučení se velmi rádi vracíme ke starým dobrým zvykům, k nimž patří úterní dopolední bohoslužba.

Vitráže Jitky Šindelářové

Novinkou na schodišti Husova sboru, které vede do bohoslužebné síně, jsou krásné vitráže českodubské výtvarnice Jitky Šindelářové.  Děkujeme mnohokrát za skvělý nápad, milou spolupráci a velkorysý dar. Jitka Šindelářová je mimořádně nadaná. Zvládá celou řadu výtvarných technik, proto zde rádi uvádíme pár vět z jejího uměleckého života:

Paní Jitka Šindelářová je absolventkou sklářské školy v Novém Boru, kde vystudovala obor malířka skla. Malování skla se věnuje celý svůj život a mnozí ji známe také jako návrhářku hraček z výrobního družstva DUBENA, v kterém pracovala téměř 17 let.

Po roce 1989 začala p. Jitka Šindelářová samostatně podnikat v oboru malování skla a výroby vitráží. Začátky nebyly jednoduché a v této době jí byla velkou oporou rodina, manžel a její dva synové. Její krásné práce zdobí řadu soukromých obydlí i veřejných míst, a to nejen v Čechách, ale také na mnoha místech daleko za hranicemi naší země. Práce z rukou paní Jitky Šindelářové vlastní například norský korunní princ Haakon Magnus, papež Benedikt 16., prezident Václav Klaus či Zlatý slavík Karel Gott. A samozřejmě také všechny Osobnosti Českodubska od roku 2007.